Ev Yapımı Doğal Çamaşır Yumuşatıcı

Ev Yapımı Doğal Çamaşır Yumuşatıcı

 

 

Çamaşırların yumuşak olması ve güzel kokması için deterjan dışında ilave olarak yumuşatıcı kullanımı da yapılır. Kimyasallardan uzak, tamamen doğal ürünler ile ev temizliği ve çamaşır temizliği yapan kadınlar yumuşatıcı olarak da doğal çamaşır yumuşatıcısı kullanmaktadır. Çamaşır deterjanından daha fazla cilde etki eden bu ürünlerin evde yapımı son derece basittir. Sizde aşağıda verdiğimiz malzemeler ile ev yapımı doğal çamaşır yumuşatıcı hazırlayıp gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Ev Yapımı Çamaşır Yumuşatıcı için Gerekli Malzemeler

  • 5 damla lavanta yağı
  • Su
  • Yarım su bardağı karbonat

Doğal Çamaşır Yumuşatıcı Yapımı

ev yapımı doğal çamaşır yumuşatıcı

Evde doğal çamaşır yumuşatıcı yapımı için bir su bardağının yarısına kadar karbonat konulur. Karbonatın üzerine bardağı tam dolduracak kadar çeşme suyu eklenir. Küçük bir kaşık yardımı ile karıştırılır ve karbonatın suda erimesi sağlanır. Erime işleminin sonunda 5 damla lavanta yağı da eklenip karıştırılır. Elde edilen bu karışım çamaşır makinesinin yumuşatıcı gözüne eklenebilir. Bu tarifte dilerseniz lavanta yağı yerine her hangi bir başka esansiyel yağ da ekleyebilirsiniz.

Ev yapımı çamaşır yumuşatıcı çocukların olduğu kadar yetişkinlerin de cilt sağlığı açısından son derece faydalıdır. Özellikle alerjik bünyesi olan bireylerin çamaşırlarının yıkanmasında kullanılabilecek olan bu doğal karışım, ufak bebeklerin kıyafetlerinin yıkanmasında da gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Hanımlar Yeni A101 Kataloğu Yayınlandı Tıklayın.

loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ